Novinky

Domov > Novinky > Obsah

Princíp návrhu formy

Pretože rôzne formy boli aplikované v mnohých oblastiach, spolu s profesionálnou technológiou výroby plesní v týchto rokoch bola tiež určitá zmena vo vývoji, takže v tejto časti sa zhrnul vákuum dizajn všeobecnej konštrukcie formy.

Vákuová blistrová forma obsahuje veľkosť šarže, tvarovacie zariadenie, presné podmienky, geometrický dizajn, rozmerovú stabilitu a kvalitu povrchu a tak ďalej.

1, veľkosť experimentálneho použitia, doba výroby foriem, môže byť vyrobená z dreva alebo živice. Avšak ak sa experimentálna forma používa na získanie údajov o zmršťovaní, rozmerovej stálosti a dobe cyklu výrobku, je potrebné použiť experimentálnu formu s jednou dutinou a zabezpečiť jej použitie vo výrobných podmienkach. Formy sa zvyčajne vyrábajú zo zliatiny sadry, medi, hliníka alebo hliníka a zriedka sa používajú s hliníkovou živicou.

2, geometrický dizajn, dizajn, často s ohľadom na rozmerovú stabilitu a kvalitu povrchu. Napríklad dizajn výrobku a rozmerová stabilita vyžadujú použitie samičieho foriem (die), ale požiadavky na povrch výrobkov s vysokým leskom sú potrebné na použitie modelu muža (punč), takže plastové diely budú brané do úvahy obidve strany Aby sa výrobok mohol vyrábať za optimálnych podmienok. Skúsenosť ukázala, že dizajny, ktoré nespĺňajú skutočné podmienky spracovania, často zlyhávajú.

3, rozmerová stabilita, v procese tvarovania, plastové časti a kontakt s povrchom ako časť formy, aby sa udržala stabilita lepšie. Ak chcete zmeniť hrúbku materiálu v dôsledku potreby tuhosti materiálu v budúcnosti, môže to viesť k premeneniu malej formy na vonkajšiu formu. Rozmerové tolerancie plastových častí nesmú byť menšie ako 10% zmrštenia.

4, plastový povrch, môže byť tvarovaný materiál zabalený do rozsahu plastových častí, ktoré možno vidieť v povrchovej štruktúre by mali byť v kontakte s tvárnením formy. Ak je to možné, nečistite plastové časti povrchom formy. Rovnako ako použitie ženské formy na výrobu plesní a umývadlovej nádrže.