Novinky

Domov > Novinky > Obsah

Hlavná klasifikácia plastových foriem

Podľa rôznych tvarovacích metód je možné ich rozdeliť na typy plastových foriem, ktoré zodpovedajú rôznym požiadavkám na proces, hlavnú formu vstrekovania, plastovú formu, vysokú penu polystyrénu atď.

1, vstrekovanie plastov

Jedná sa o termoplastické plastové výrobky, ktoré sú najuniverzálnejšou formou, ktorá sa používa pri výrobe zariadení na spracovanie, vstrekovacia forma z plastu je zodpovedajúca plastová vstrekovacia maska, vstrekovač plastov v tavenine na vykurovanie hlavného vykurovacieho otvoru v prvom podlaží, potom skrutka vstrekovacieho stroja alebo plunžer systémom bežcov dýzy vstrekovacieho stroja a formy do formovacieho dutiny z plastového tvarovacieho chladiaceho sklerotického stripovacieho výrobku. Štruktúra sa zvyčajne skladá z tvarovacích dielov, systému vŕtania, vodiacich častí, mechanizmu vyťahovania, systému regulácie teploty, výfukového systému a podporných častí.

2, plastová forma

Vrátane kompresného tvarovania a vstrekovania do dvoch typov štruktúry foriem. Ide o typ formy, ktorá sa používa predovšetkým na tvarovanie termosetových plastov a príslušné zariadenie je tlakovým lisovacím strojom. Podľa charakteristík spôsobu lisovania plastom sa forma ohreje na formovaciu teplotu (zvyčajne 103 stupňov až 108 stupňov), potom sa meranie dobrého tlakového plastového prášku do dutiny formy a kŕmnej miestnosti, uzavretej formy, plastu vo vysokej teplota, zmäkčenie toku vysokého tlaku, po určitej dobe nastavenia, podľa potreby tvaru výrobku.

3, plastová extrúzna hubica

Druhy foriem používané na výrobu plastových výrobkov s kontinuálnym tvarom, tiež známe ako extrúzne tvárniace hlavy, široko používané v potrubiach, tyčiach, monofiloch, doskách, filmoch, drôtoch a kábloch, náterových materiáloch, špeciálnych tvarových materiáloch atď. Zodpovedajúce výrobné zariadenie je plastový extrudér, princíp je pevný plast v ohrievacom a rotačnom závitovkovom extrudéri, ktorý sa taví za podmienok tlaku, plastifikuje a vytvára rovnakú kontinuálnu plastovú časť a tvar lisovacej formy cez špecifický tvar lisovnice , Jeho výrobnými materiálmi sú predovšetkým uhlíková konštrukčná oceľ, zliatinové nástroje atď. Niektoré vytlačovacie lisy budú tiež nosiť diamanty a iné materiály odolné voči opotrebovaniu na častiach, ktoré je potrebné nosiť. Pri vytláčacom procese sa zvyčajne uplatňuje iba pri výrobe termoplastických plastových výrobkov, jeho štruktúra a vstrekovacia forma a tlaková forma má zjavný rozdiel.

4, plastová fúkacia forma

Používa sa na tvarovanie plastových obalov ako sú duté výrobky (ako sú nápojové fľaše, kozmetické potreby všetkých druhov obalových kontajnerov) v procese tvárnenia formou vo forme hlavného princípu vytláčania vyfukovaním, vstrekovaním vyfukovaním, vstrekovaním vyfukovaním, - vrstva dutého tvarovania vyfukovaním, vyfukovanie plechu atď. Zodpovedajúce zariadenie na fúkanie dutých výrobkov sa zvyčajne nazýva plastový vyfukovací stroj. Vyfukovanie je vhodné iba na výrobu horúcich plastových výrobkov. Blow molding štruktúra je pomerne jednoduchá, viac použitých materiálov, vyrába sa viac uhlíka.

5, plastová sacia forma

Plastový doskový materiál tvoriaci formu niektorých jednoduchých plastových výrobkov, jeho princípom je použitie metódy tvárnenia podtlakom alebo stlačeným vzduchom v pevnej matrici alebo razníku na plastovej doske, fólii a pasty v dutine formy na nevyhnutných výrobkoch vykurovanie a zmäkčovanie deformácie prípad, hlavne pre niektoré denné potreby, potravín, výroba hračiek výroba obalov. Pretože je tlak tvarovacej formy nižší, materiál formy je vyrobený z odliatého hliníka alebo nekovového materiálu, štruktúra je jednoduchá.

6, vysoko penivá polystyrénová formovacia forma

Je to forma, ktorá používa expandovateľný polystyrén (materiál z perličiek pozostávajúci z polystyrénu a penotvorného činidla) na vytvorenie všetkých druhov penového obalového materiálu. Princíp spočíva v tom, že polystyrén sa môže formovať do formy pary vo forme vrátane dvoch typov jednoduchej manuálnej formy a hydraulického lisu priamo prostredníctvom formy z penového plastu, ktoré sa používajú predovšetkým na výrobu obalových produktov priemyselných výrobkov. Materiály na výrobu tejto formy sú liaty hliník, nehrdzavejúca oceľ, bronz a tak ďalej.